Зосереджена робота. Правила концентрації в шаленому світі

Автор: Кел Ньюпорт
Видавництво: Наш Формат
Характеристики
 • Категорія
  Нонфікшн
 • Тип товару
  Книга
 • Палітурка
  тверда
 • Мова
  українська
 • Рік видання
  2024
 • Перекладачі
  Світлана Сарвіра
 • Оригінальна назва
  Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World by Cal Newport
 • ISBN
  978-617-8434-00-7
Опис книги

ЦЕ ОНОВЛЕНЕ ВИДАННЯ ВЖЕ ВІДОМОЇ ВАМ КНИГИ

«НЕ ТУРБУВАТИ! ЯК СФОКУСУВАТИСЯ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ШУМІ»

ПРО КНИЖКУ КЕЛА НЬЮПОРТА

Соцмережі та месенджери, гори листів в електронній скриньці, кілька проєктів водночас... Усе це надто розпорошує нашу увагу, а здатність до зосередженої роботи стає великою рідкістю. Та Кел Ньюпорт наголошує, що процвітатимуть саме ті, хто розвине цю навичку й покладе її в основу своєї професійної діяльності. Адже лише від глибокої роботи залежить наша можливість безперервно вчитися і  робити складні речі швидко.

У своїй книжці автор описує повальну епідемію розфокусованості та її коротко- й довготермінові наслідки. І, звичайно ж, дає корисні поради (не завжди очевидні), як покласти підхід зосередженої роботи в основу будь-яких завдань, дозовано сприймати інформацію, розумно користуватися соціальними мережами і змінити свої звички, щоб концентруватися на завданнях і досягати успіху.

ПРО КЕЛА НЬЮПОРТА

Кел Ньюпорт — професор комп’ютерних наук Джорджтаунського університету, письменник, автор популярного блогу про саморозвиток Study Hacks. 

КНИЖКИ НА СХОЖУ ТЕМАТИКУ

ВІДГУКИ ПРО КНИЖКУ «ЗОСЕРЕДЖЕНА РОБОТА»

Зосередженість поруч з гаджетами, глибина думки в умовах інформаційного вибуху, усамітнення в мегаполісах виглядають як парадоксальні і неможливі явища сьогодення. Але саме усамітнення, заглиблення і зосередженість дозволяють і жити зі смислом, і створювати щось дійсно нове. Книжка запрошує всіх небайдужих до власного життя повірити в те, що в сучасному світі це можливо. — Едуард Мальцев, заступник декана kmbs, керівник Presidents' MBA

Ньюпорт стверджує, що звички сучасних професіоналів — перевіряти пошту в будь-який час, бігати з наради на нараду, переоцінювати багатозадачність — насправді лише шкодять змістовній праці. — Publishers Weekly

Книжка Кела Ньюпорта — це свіжий голос серед інформаційного шуму. Нам не потрібні кліки, котики чи емоджі. Нам потрібна справжня робота, яку ми можемо виконувати, коли прямо дивимося їй в очі. — Сет Ґодін, автор книжок «Усі ми трохи дивакуваті», «Пробуй, не зупиняйся!», «Пурпурова Корова!»

ЦИТАТИ З КНИЖКИ КЕЛА НЬЮПОРТА

 • В епоху мережевих засобів комунікації люди, зайняті інтелектуальною працею, дедалі більше підміняють зосереджену роботу другорядними справами, розсилаючи і приймаючи електронні повідомлення (як людські мережеві маршрутизатори), з частими перервами на те, щоб «ковтнути» якихось розваг. Вагоміша робота, для якої потрібне інтелектуальне занурення, наприклад, формування нової стратегії бізнесу чи написання заявки на великий грант, виконується уривками, без зосередження, а отже, дає посередній результат.
 • Ми живемо в епоху інформаційної економіки, яка будується на складних, швидко змінюваних системах. Деякі комп’ютерні мови, які вивчав Бенн, не існували ще десять років тому і навряд чи існуватимуть через десять років. Той, хто прийшов у маркетинг у 90-х роках минулого століття, навряд чи міг уявити, що йому доведеться оволодіти цифровою аналітикою. Щоб бути цінним для сучасної економіки, треба опанувати вміння швидко навчатися складних речей. Це вимагає зосередженої роботи. Якщо ви не розвиваєте в собі цю навичку, то відстанете від технологій, які постійно вдосконалюються.
 • В епоху індустріальної економіки існував нечисленний клас спеціалістів, для яких зосереджена робота була обов’язком. Більшість робітників легко обходилася без неї. Їхні службові обов’язки не потребували навіть здатності концентруватися на завданні, не відвертаючись: люди отримували зарплатню за те, що крутили ручки приладів, і їхні робочі функції були майже незмінними до самої пенсії. Однак із переходом до інформаційної економіки серед населення постійно зростає частка людей інтелектуальної праці, і зосереджена робота стає головною фішкою на ринку праці, хоча багато хто ще не здогадується про це.
 • Талант — це не той товар, який можна купити оптом і додати в суміш, щоб добитися бажаного смаку. Тільки першокласні спеціалісти стають зірками. Тож якщо ви перебуваєте на ринку, де споживач має доступ до всіх виконавців, і q (талант)  кожного з них відоме, споживач вибиратиме тільки найкращих. Навіть якщо відрив таланта від тих, хто на драбині професійності стоїть щаблем нижче, зовсім незначний, суперзірки все одно переможуть загал.
0