Перевернута зірка

Автор: Христина Данилевська
Видавництво: Зелений Пес
Характеристики
 • Категорія
  Художня література
 • Тип товару
  Книга
 • Палітурка
  тверда
 • Мова
  українська
 • Кількість сторінок
  828
 • Рік видання
  2023
 • ISBN
  978-966-279-249-2
Опис книги

Народитись під щасливою зіркою пощастило не кожному. Не всі можуть обирати собі бажану зірку на землі: у когось вона на прапорах та шпилях будівель, у інших на пов'язці чи на дверях будинку, у когось на погонах, а у деяких у снах і мріях. А буває й так, що й ціле покоління волею долі приречене на муки під ярмом червоної зірки.

1933-й рік. П'ятирічне хлоп'я разом зі своєю родиною перебирається 3 малого селища до передмістя Вінниці, так званого Старого міста. Там, у минулому, лишається безтурботне дитинство, могила матері, яку малий і не пам'ятав, та вірний собака Шумка. В теперішньому надійний друг Костик і купа бешкетних пригод і важливих справ, доки хлопці ростуть, навчаються, набираються розуму, пізнають добро і зло... доки не починається війна.

Разом із війною з'являються нові клопоти, обов'язки, нові друзі почуття, і новий, на жаль, важкий досвід. з війною приходять нові розлуки й утрати, які, тепер безпосередньо, стосуються героїв роману, адже вони стали дорослими й тепер самі творять реальність, а не лише по-дитячому спостерігають за нею.

І тільки доля знає, що кому судилося: чи глибока траншея в парку розваг, чи запальні танці у тому таки парку, чи німецька куля посеред лоба таємниче зникнення з поїзда «остарбайтерів», чи чарівна казка на березі чаклунського озера...

Цей роман про те, як почути тихий поклик своєї зірки, що веде крізь Морок і страх до світлих мрій. Про те, як ціле покоління пережило жахіття радянської і німецької окупації, зберігши найцінніше - любов, тепло й світло у своїх серцях.

Нам дуже не вистачало такої книжки. Давно минули часи великих повістей, на кшталт «Волині» Уласа Самчука, проте роман "Перевернута зірка" - заповнить стерті часом і тоталітарним режимом сторінки біографії народу, допоможе відчути, пережити і зрозуміти історію народу, на долю якого випало так багато страждань.

0