Коротка історія релігії

Автор: Річард Голловей
Видавництво: Наш Формат
Характеристики
 • Категорія
  Нонфікшн
 • Тип товару
  Книга
 • Палітурка
  м'яка
 • Мова
  українська
 • Кількість сторінок
  256
 • Розмір
  140 х 210 мм
 • Рік видання
  2023
 • Серія
  Короткі історії
 • Перекладачі
  Антоніна Ящук
 • Оригінальна назва
  A Little History of Religion by Richard Holloway
 • ISBN
  978-617-8115-87-6
Опис книги

Історія релігії від світанку вірувань до сьогодення

ТЕМАТИКА

Релігія, історія, філософія, нонфікшн, документальна література.

ПРО КНИЖКУ РІЧАРДА ГОЛЛОВЕЯ

Що спільного в думках Будди та Паскаля? Чому Ісуса сприйняли за революціонера і розіп’яли? Чому мусульмани готові збройно мститися за насмішки над Мухаммадом? Чи правда, що релігія померла? Це тільки кілька питань, які розкриває Річард Голловей. Він висвітлює історію релігії з прискіпливістю дослідника, гумором стендапера й уважністю людини, яка бачить красу, схожість та унікальність у кожному віруванні. Щоб розгледіти спільне й відмінне в індуїзмі, буддизмі й джайнізмі, вам не доведеться читати священні тексти. Щоб розуміти віхи християнства, не обов’язково читати Новий Завіт й історію церковних розколів. Достатньо цієї книжки, де все найважливіше й найцікавіше зібрано під однією палітуркою.

ДЛЯ КОГО ВИДАННЯ «КОРОТКА ІСТОРІЯ РЕЛІГІЇ»

Для всіх, хто цікавиться історією релігій світу. Буде цікаве як вірянам, так і атеїстам.

ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА РІЧАРДА ГОЛЛОВЕЯ

Річард Голловей переказує всю історію релігії — від зорі релігійних вірувань до ХХІ століття. Виходячи далеко за межі основних світових релігій — юдаїзму, ісламу, християнства, буддизму та індуїзму, — Голловей також досліджує, звідки походять релігійні вірування, пошук сенсу в історії, сучасне захоплення саєнтологією та креаціонізмом, ворожнечі між релігійними людьми та інше.

ПРО АВТОРА

Річард Голловей — шотландський письменник і телеведучий, священнослужитель, колишній єпископ Едінбурга та Примус Шотландської єпископальної церкви. Відомий своєю підтримкою прогресивних ідей, розглядає складні етичні питання у сферах сексуальності, наркотиків та біоетики, написав понад 20 книжок, які досліджують їхній зв’язок із сучасною релігією.

ВІДГУКИ ПРО КНИЖКУ «КОРОТКА ІСТОРІЯ РЕЛІГІЇ»

Для читачів, які шукають вдумливий, детальний та доступний огляд історії релігії, ця книжка є чудовим варіантом для початку. Booklist

Книга проста, але не примітивна. Іронічна, але не гумористична. Легкість у поданні складних тем, робить її цікавою, а не поверхневою. Хороший посібник для релігієзнавця-початківця — зрештою, після її прочитання таким релігієзнавцем можна стати самому. Зі зрозумілих причин автор-шотландець при розборі християнства більше уваги приділяє західним церквам і майже не розглядає феномену православної церкви. Але, зважаючи на все вищесказане, йому це можна пробачити. Дохідливо спресувати чотирьохтисячолітню історію взаємин людей з Богом у 250 сторінок —  само по собі гідне поваги і прочитання. Дмитро Бушуєв, тестовий читач

КНИЖКИ НА СХОЖУ ТЕМАТИКУ

ЦИТАТИ З КНИЖКИ «КОРОТКА ІСТОРІЯ РЕЛІГІЇ»

Про силу символів

Символи стали для людей священними, бо вміють показувати вірність навіть краще за слова. Ось чому ми так болісно переживаємо зневагу символів, які для нас важливі. Немає нічого страшного, якщо згорить звичайний шматок тканини, але якщо він символізує нашу державу, ми можемо розлютитися не на жарт. Коли ж ідеться про релігійний символ, священний для якоїсь спільноти, він набуває ще більшого значення. Образивши такий символ, можна наразитися на смертоносний гнів.

Пророки завжди мусили страждати

Пророки розповідають світові те, що нашептав їм внутрішній голос — тоді народжуються нові релігії. Але оскільки кожну нову релігію зазвичай сприймають як противницю старої, не дивно, що священники старої релігії часто виступають проти священників нової. Ось чому один із найвизначніших діячів в історії релігії стверджував, що пророки завжди мусили страждати і вмирати за свої переконання й бачення.

0