Китайська модель. Політична меритократія та межі демократії (оновл. вид.)

Автор: Деніел Белл
Видавництво: Наш Формат
Характеристики
 • Категорія
  Нонфікшн
 • Тип товару
  Книга
 • Палітурка
  тверда
 • Мова
  українська
 • Кількість сторінок
  312
 • Розмір
  140 х 210 мм
 • Рік видання
  2023
 • Перекладачі
  Олександр Дем’янчук
 • Оригінальна назва
  The China Model: Political Meritocracy and the Limits of Democracy by Daniel A. Bell
 • ISBN
  978-617-7279-85-2
Опис книги

ЦЕ ОНОВЛЕНЕ ВИДАННЯ ВЖЕ ВІДОМОЇ ВАМ КНИГИ

"КИТАЙСЬКА МОДЕЛЬ. ПОЛІТИЧНА МЕРИТОКРАТІЯ ТА МЕЖІ ДЕМОКРАТІЇ"

ТЕМАТИКА

Політика, управління, Китай, історія, демократія, меритократія.

ПРО КНИЖКУ «КИТАЙСЬКА МОДЕЛЬ»

У світі з'явилася нова суперсила, що кидає виклик ліберальному світопорядку: Китайська Народна Республіка. Стрімкий економічний злет Китаю змушує звернути увагу на його політичну систему, що відрізняється від звичних уявлень про представницьку демократію і загальне виборче право. Деніел Белл детально аналізує політичний устрій Китаю: механізм прийняття рішень на найвищому рівні, систему відбору кадрів та соціальну мобільність, поєднуваність з демократичними принципами, переваги і недоліки для економічного зростання.

ДЛЯ КОГО ВИДАННЯ

Для якнайширшого кола читачів, усіх, хто цікавиться політикою та управлінням.

ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА ДЕНІЕЛА БЕЛЛА

«Китайська модель» дозволить краще зрозуміти сучасний Китай, в якому авторитарна політична система та тотальний контроль за суспільством поєднуються зі стрімким економічним зростанням.

ПРО АВТОРА

Деніел Белл — політолог, колумніст, завідує кафедрою політичної теорії на юридичному факультеті Гонконзького університету. Брав участь у проведенні наукових досліджень в Університетському центрі Принстону та Центрі поглибленого вивчення поведінкових наук у Стенфорді.

ВІДГУКИ ПРО КНИЖКУ «КИТАЙСЬКА МОДЕЛЬ»

Науковці покликані ставити під сумнів традиційні уявлення. Белл прекрасно впорався з цим. Його книжку написано простою і прозорою мовою, вона повертає читачів до засад політичної філософії і переосмислює їх у світлі сучасного китайського досвіду. Белл ставить правильні запитання, що спонукають думати. Ґідеон Ракман, Financial Times

Белл написав напрочуд цікаве дослідження. Неупереджені читачі краще зрозуміють, як функціонує китайська політика, і задумаються про міру своєї відданості демократії. «Китайська модель» — не тільки для тих, хто хоче краще зрозуміти Китай. Белл, як ніхто інший, змусив мене замислитися над перевагами і вадами західних систем урядування. Клайв Крук, Bloomberg View

КНИЖКИ НА СХОЖУ ТЕМАТИКУ

ЦИТАТИ

Системні помилки

Звичайно, сучасна політика — це не просто знання політичних фігур та інститутів. Економічна політика — головна сфера діяльності сучасної держави, і все ж Браян Каплан показав, що переконання в галузі економіки сповнені серйозних системних помилок: «Люди не розуміють “невидимої руки” ринку. Я називаю це антиринковим упередженням. Люди недооцінюють користь від взаємодії з іноземцями. Я називаю це антиіноземним упередженням. Люди пов’язують добробут не з виробництвом, а з працевлаштуванням. Я називаю це упередженням трудової діяльності. І, нарешті, люди масово схильні вважати економічні умови поганими й такими, що далі погіршуються. Я називаю це песимістичним упередженням».

Про лідерів

Лідери у бізнесі мають піклуватися про збільшення суспільних благ, якщо це впливає на прибутковість компанії, однак в інших випадках вони не мусять бути патріотами чи прив’язувати себе до конкретного суспільства. Тому нерідко на посади керівників великих компаній призначають іноземців, навіть у країнах, що вважаються ксенофобськими, на зразок Японії. Натомість лідер політичної спільноти за будь-якого типу державного управління має походити з цієї спільноти. У минулому колоніальна влада призначала сюзеренів для управління землями за кордоном, однак сьогодні це неприйнятно. Політичний лідер має сприйматися щонайменше як патріотичний член політичної спільноти.

0