Кінець гендеру. Розвінчання міфів про стать та ідентичність

Автор: Дебра Со
Видавництво: Наш Формат
Характеристики
 • Категорія
  Нонфікшн
 • Тип товару
  Книга
 • Палітурка
  тверда
 • Мова
  українська
 • Кількість сторінок
  256
 • Розмір
  140 х 210 мм
 • Рік видання
  2023
 • Перекладачі
  Федір Левчук
 • Оригінальна назва
  The End of Gender: Debunking the Myths about Sex and Identity in Our Society by Debra Soh
 • ISBN
  978-617-8120-10-8
Опис книги

ТЕМАТИКА ВИДАННЯ «КІНЕЦЬ ГЕНДЕРУ»

Соціологія, публіцистика, психологія, наука, гендер, біологія, політика.

ПРО КНИЖКУ ДЕБРИ СО

Існує лише дві статі — чоловіча і жіноча. Чоловіки відрізняються від жінок. Ці та подібні постулати, які, здавалось би, ще вчора вважалися очевидними істинами, сьогодні багатьма ставляться під сумнів і вважаються застарілими. Дослідження статі, гендеру та сексуальної поведінки перетворилися із суто наукової діяльності на сферу політичної боротьби, а гендерна ідеологія стала певним культом.

У своїй провокативній книжці нейробіолог та сексолог Дебра Со розвінчує популярні міфи про стать і гендер, що просуваються в сучасному суспільстві, — зокрема й ті, які стосуються виховання дітей. Авторка також звертає увагу на те, як гендерна ідеологія на Заході придушує академічну свободу, та й свободу висловлювань загалом, адже ставити дозволяється лише політкоректні запитання, які не ображатимуть почуттів та переконань окремих вибраних груп. Однак факти залишаться фактами і ніколи не переважать ідеологічних уподобань.

ДЛЯ КОГО ВИДАННЯ «КІНЕЦЬ ГЕНДЕРУ»

Книжка стане цікавою тим, хто хоче дійти власних висновків про гендерну ідентичність та її місце в сучасному світі.

ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА ДЕБРИ СО

Ця книжка не лише розвінчує поширені міфи, що стосуються питань статі, гендеру та сексуальної поведінки, а й розкриває методи, якими сучасні ЗМІ, навчальні заклади та академічні установи поширюють їх.

ПРО АВТОРКУ

Дебра Со — нейробіолог, спеціалізується на питаннях гендеру, статі та сексуальної орієнтації. Доктор нейробіології Йоркського університету в Торонто. Працювала академічним дослідником упродовж одинадцяти років. Дописує для Quillette, Los Angeles Times, Wall Street Journal та інших ЗМІ.

ВІДГУКИ

Книжка Дебри Со не просто надзвичайно розсудлива та гарно написана — вона відважна і вкрай необхідна. У ній багато даних, але вона написана доступною для пересічних людей мовою. Це одна з небагатьох книжок, яку можна назвати не інакше ніж обов’язковою для прочитання. Бен Шапіро, американський консервативний політичний коментатор, автор книжок «Смисл історії», «Як зруйнувати Америку за три прості кроки»

Теми статі й гендеру завжди привертають увагу, і книжки «Кінець гендеру» це теж стосується. Дебра Со зрозуміло пояснює останні наукові дослідження чоловічої та жіночої статей і політичну боротьбу навколо них. А ще вона безстрашно дає відсіч уявленню, що просувати рівність можна, лише відкинувши біологію, мовні норми та здоровий глузд і залякавши всіх незгодних. Стівен Пінкер, професор психології Гарвардського університету, автор книжок «Добрі янголи людської природи», «Просвітництво сьогодні»

КНИЖКИ НА СХОЖУ ТЕМАТИКУ

ЦИТАТИ З КНИЖКИ «КІНЕЦЬ ГЕНДЕРУ»

У добу інтернету активістам та їхнім спільникам недостатньо домогтися справедливості. Їм потрібно покарати єретиків. Вони хотіли б, щоб вашу голову насадили на палю або щоб вас спалили живцем, а краще і те, і те.

Не існує такого поняття, як трансгендерна дитина. Поєднання слів «трансгендерна» і «дитина» — це частина лексикону, який просувають активісти, аби затягнути у свій політичний рух молодь.

Про наші погляди

Одна річ — абсолютно не розумітися в якомусь питанні, а інша — бути самовпевненим у своєму незнанні. Це різниця між тим, щоби приймати будь-яку інформацію за чисту монету і виділяти час на те, аби зазирнути в першоджерело й перевірити її правдивість.

Наші погляди не визначають нас, але вони можуть здаватися продовженням нашої сутності, тому, коли хтось ставить їх під сумнів, це може засмучувати і дезорієнтувати. Це відомо нам усім. Іноді незгода може здатися особистим нападом, навіть якщо в іншої людини найкращі наміри. Щоби вступати у відверті дискусії, потрібно докласти зусиль і змиритися з можливістю того, що ми можемо помилятися.

0