Інфодемія. Зброя дезінформації у вірусну епоху

Автор: Олександр Солонько
Видавництво: Markobook
Характеристики
 • Категорія
  Нонфікшн
 • Тип товару
  Книга
 • Палітурка
  тверда
 • Мова
  українська
 • Кількість сторінок
  392
 • Розмір
  145 х 200 мм
 • Рік видання
  2023
 • ISBN
  9786177838479
Опис книги

Книга є результатом дослідження інфодемії – безконтрольного масованого поширення дезінформації. Показано, що інформаційний та реальний світ тісно пов’язані між собою. Як віруси стали важливим фактором розвитку людства, так і інформація стає вірусом, з яким людина не контактує, однак він безпосередньо впливає на неї. Як під час воєн супротивники використовують інформацію як зброю, так інформаційна війна поширює вогонь своєї пожежі в реальний світ.

Інфодемія визначила перебіг світової пандемії COVID-19 у плані реакції суспільства на цю глобальну соціальну подію. Інфодемія спричинила глобальні наслідки російсько-української війни як для економічної ситуації, так і соціально-гуманітарної сфери. Різниця лиш у тому, що ще не всі зрозуміли, що війна в Європі – це глобальна подія, так само як і пандемія.

Дезінформація стала зброєю масового ураження. Її використовують як під час пандемії, так тим більше під час війни. Інфодемія стала явищем, під знаком якого проходять всі важливі соціальні події, впливаючи на все людство і окремі групи людей. «Інфодемія» стала не тільки спробою осмислення глобальної пандемії, але й частково записками на полях російської війни проти України в кінетичній, інформаційній, віртуальній та смисловій площині.

Книга звертається до читача, який шукає відповіді на питання про те, як і куди рухається сучасне суспільство та який вплив чинять глобальні соціальні події на вектор цього руху.

Про автора

Олександр Солонько – фахівець з комунікацій, політичний аналітик. У 2020 році працював консультантом з кризових комунікацій однієї з міжнародних організацій в рамках проєкту по боротьбі з пандемією COVID-19. До повномасштабного російського вторгнення в Україну працював у проєкті з протидії поширенню російської дезінформації в медіа. З 2022 року – військовослужбовець Збройних Сил України, аеророзвідник, восени-взимку 2022 року брав участь в обороні Бахмута від російських окупантів.

Книга проілюстрована світлинами авторства українського журналіста і фотокореспондента Стаса Козлюка.

Він став номінантом Пулітцерівськоі премії 2023 року в номінації Міжнародний репортаж. Нагороду отримав за матеріал щодо подій у Бучі під час російського вторгнення.

0