Франкенштейн, або Сучасний Прометей
-
КатегоріяАудіокниги
-
Тип товаруАудіокнига в електронному форматі
-
Моваукраїнська
-
Рік видання2022-2023 рp
-
ПерекладачіДар’я Лученкова
-
Тематика10 год 6 хв
-
ДикториЄвген Малуха
ТЕМАТИКА
Ексклюзив Абук, Зарубіжна література, Класична література, Трилер, хорор, містика, Фантастика і фентезі
ПРО АУДІОКНИГУ
Мері Волстонкрафт Шеллі (1797–1851) — англійська романістка, авторка оповідань, драматург, есеїст, біограф. Найбільшого визнання Мері здобула як авторка готичного роману «Франкенштейн, або Сучасний Прометей» (1818), який вважають раннім прикладом наукової фантастики. У цьому творі авторка порушує питання небезпеки пізнання і демонструє ймовірні наслідки спроби приміряти на себе роль Бога: у романі чудово передано страхи перед науковим прогресом і поширенням знань. Віктор Франкенштейн стає на одну сходинку з Богом, створюючи нове життя в подобі монстра. Віктор не зупиняється ні перед чим, щоб досягти мети, але зрештою залишається розчарованим результатом своєї праці — тягар відповідальності за створене життя руйнує всі його задуми.
ПРО АВТОРКУ
Меррі Волнстонкрафт Ґодвін, а саме так звали письменницю в дівоцтві, рано втратила матір, мала важкі стосунки з мачухою, проте здобула прекрасну домашню освіту. Подорослішавши, вона вела доволі нетиповий для тогочасного поважного суспільства спосіб життя та зналась із лондонською богемою.
Під час подорожі до Швейцарії разом із чоловіком, всесвітньо відомим денді Лордом Байроном та молодим лікарем, який згодом стане прадідом «Сутінок» Джоном Полідорі, шановне товариство заклалось, що кожен з них напише власну моторошну історію. У передмові до свого легендарного твору авторка пише, що їй ніяк не вдавалось придумати щось путнє до однієї безсонної ночі. Тоді після довгої дискусії на тему принципу життя та можливості оживити те, що померло, вона, ніби наяву, побачила сюжет своєї історії.
Критики досі дискутують щодо того, яка частка авторства Персі Шеллі у цьому творі, попри це він всотався у тіло сучасної масової культури. Як сам Франкенштейн, так і історія його створення, неодноразово були обіграні у фільмах та книгах, а саме зображення героя є традиційним атрибутом будь-яких розваг із присмаком горору.